9+1 důvod, proč pejsky nekupovat, ale adoptovat! 

26.02.2020

Říká se, že láska se nedá koupit. Rozhodně si ji však můžete adoptovat!
Pokud přemýšlíte o pořízení čtyřnohého parťáka, přečtěte si u nás důvody, proč je lepší pro něj zamířit do útulku. A můžete mu pak v našem e-shopu pořídit nějakou plyšovou hračku a pomoci tak nemocným pejskům z psího hospicu Dejte nám šanci z.s.

 1. Dáte pejskovi druhou šanci 
  Je mnoho důvodů, proč pejsci končí v útulcích, ale pejsek za to obvykle nemůže. Nejen, že získáte věrného přítele, ale adopcí mu dáte druhou šanci na krásný a plnohodnotný život.

 2. Nepodporujete množírny
  Tisíce pejsků jsou každý rok narozeny a drženy v hrozných podmínkách psích množíren, často v malých klecích a ve vlastních výkalech. Když si pejska adoptujete z útulku, máte jistotu, že takové chovy nepodporujete.

 3. Zachráníte dalšího pejska
  Když si vezmete z útulku pejska domů, uvolníte tak místo pro jiného pejska, třeba z ulice. Tomu se pak dostane péče a i šance k adopci.

 4. Uděláte něco pro své zdraví a pohodu
  Mnohými studiemi byl ověřen pozitivní vliv domácího mazlíčka na psychický stav člověka, ale i na celkovou kvalitu života. Díky pejskovi budete mít nižší krevní tlak, nižší hladinu cholesterolu v krvi, zdravější srdce a celkově budete v lepší kondici (protože pejsek vás motivuje k častému chození na procházky). Některým lidem může mazlíček přinést určitý smysl života, díky kterému se snáze bojuje s depresí.

 5. Adoptovaní pejsci bývají vděčnější
  Pejsci, kteří jsou z útulku, často zažili ve svém životě nepěkné věci. O to víc budou vděční, když konečně budou mít člověka, který se k nim bude chovat hezky a bude je mít rád.

 6. Ušetříte
  Adopce pejska z útulku vás vyjde i přes adopční poplatky mnohem levněji, než koupě psa z chovné stanice. Pejsci z útulků také bývají očkovaní a odčervení.

 7. Žádné trápení se štěňátkem
  Útulky jsou plné starších pejsků. Jednou z mnoha výhod adopce staršího pejska je, že si tak ušetříte trápení se štěnětem. Ano, štěňátka jsou úžasná a roztomilá, ale také vyžadují spoustu péče, tréninku a socializování, což zabere spoustu času. Času, který mnoho lidí prostě nemá. Starší pejsci jsou v drtivé většině případů již socializovaní a mají základní návyky - to je výhra pro všechny!

 8. Pomůžete bojovat s přemnožením
  Každý rok skončí v útulcích tisíce pejsků. Dalo by se říct, že tam je mazlíček pro každého, kdo jej chce. Pokud kupujeme psy z množíren, vytváříme tak poptávku po "nových" pejscích, kdežto adopcí z útulku tuto poptávku naopak snižujeme.

 9. I z útulku si můžete domů přivést čistokrevného psa
  Pokud toužíte po čistokrevném pejskovi, nemusíte ihned zamířit do chovné stanice. Podívejte se v útulcích v okolí - i čistokrevní pejsci v nich často skončí!

  Bonus: Budete cool příkladem pro ostatní.
  Adopce pejska z útulku je prostě cool :) A když svého nového parťáka ukážete lidem kolem sebe a seznámíte je s výhodami, které adopce z útulku má, třeba tak inspirujete k adopci někoho dalšího.
  Pomůžete tak budovat lepší svět pro pejsky :)

autor: Veronika Fuxová